Dlaczego ubrania UV cieszą się coraz większą popularnością?

Jeszcze stosunkowo niedawno, żeby cieszyć się bezpiecznym przebywaniem na słońcu trzeba było pamiętać o używaniu kremów lub olejków z dużym filtrem UV. Nie muszę tłumaczyć, że nie jest niczym przyjemnym mieszanie się piasku na skórze z jeszcze nie wchłoniętym kremem, albo próba dokładnego rozprowadzenia po kąpieli w morzu. Wszyscy plażowicze to znają, ale przecież krem z filtrem jest ochroną dla naszej skóry i zabezpiecza nas przed szkodliwym wpływem UV, więc nie ma co narzekać, tylko należy stosować. Całe szczęście naukowcy nie spoczywają na laurach i wszystkie rozwiązania próbują udoskonalać, albo powstają nowe, znacznie lepsze. W tej materii również nie powiedzieli ostatniego słowa, dzięki czemu od niedawana na rynku mamy ubrania UV. Dla Polaków to szczególnie ważne, ponieważ to zespół z Łodzi i Poznania pracował nad ich stworzeniem, co dla nas na pewno jest powodem do dumy.

Czy ubrania UV są skuteczne?

Zwolennicy starych, sprawdzonych metod na pewno będą doszukiwać się tutaj jakiegoś oszustwa, którego celem jest po prostu zwiększona sprzedaż. Skuteczność tego rozwiązania jest poparta dowodami naukowymi. Pojawia się więc pytanie jak to działa. Otóż w tkaninę, ż których powstają ubrania UV wplata się surowiec odbijający promienne słoneczne i nie pozwalający na przedostanie się ich głębiej. Sprawia to, że skóra jest chroniona przed ich negatywnymi skutkami. Ważne jest również, że są to ubrania nie tylko przewiewne, ale również zgodne z najnowszymi trendami mody. Producenci zadbali nie tylko o komfort użytkowania i bezpieczeństwo, ale również o design.

Co z innymi metodami ochrony przed słońcem?

Zwolennicy nowości na pewno chętnie spróbują z ubraniami UV, ale czy to oznacza, że starem metody są nieskuteczne? Tego na pewno nie można powiedzieć, ponieważ kremy czy balsamy z filtrem ciągle są stosowane z powodzeniem. To rozwiązanie pozwala nam wybrać ochronę, która jest najbardziej odpowiednia dla nas. Oczywiście mogą one być z powodzeniem również łączone ze sobą, np. zakładamy odzież UV i smarujemy nieosłonięte części ciała kremem, albo naprzemiennie. Ważne tylko, żeby o tym pamiętać, dla bezpieczeństwa własnego i naszych bliskich.

Gdzie szukać ubrań UV?

Ogromną zaletą ubrań UV jest nie tylko ochrona przeciw szkodliwemu promieniowaniu, ale są one również przewiewne, wygodne i modne. Obecnie na rynku znajdziemy wiele ofert i to zarówno w internecie, jak i w sklepach sportowych. Znajdziemy tutaj zarówno stroje kąpielowe, kąpielówki, czapki, spodenki, sukienki, koszulki, topy, a nawet klapki czy okulary. Wszystko to znajdziemy w różnych rozmiarach i kolorach. Nawet najbardziej wymagający klienci na pewno znajdą coś dla siebie. Warto zaznaczyć, że wśród ubrań UV duże miejsce zajmują ubrania dla dzieci. Jest to szczególnie ważne, ponieważ to one są najbardziej narażone na negatywne skutki promieniowania słonecznego, co skłania do szczególnej dbałości o ochronę dzieci. Z tego powodu oferta ubrań UV jest bardzo szeroka również w przypadku dzieci i znajdziemy tu wszystko, co jest niezbędne.

Podsumowanie.         

Ochrona przed słońcem w słoneczne dni jest niezmiernie ważna. Obecnie nie wystarczy tylko zwykły krem lub osłonięte ciało. Nie mamy wtedy gwarancji, że szkodliwe promienie słoneczne nie przenikną w głąb naszej skóry i nie zaczną siać spustoszenia. Dlatego, tak ważne jest stosowanie nie tylko kremów z filtrem UV, ale również ubrań, które zapobiegną wnikaniu promieniowania w głąb skóry. Na szczęście bez problemu znajdziemy takie produkty i ubrania w sklepach lub internecie i na pewno zajmą ważne miejsce w wakacyjnym bagażu.

Have your say