Domowy peeling do twarzy i ciała

Peeling to połączenie kosmetyku i specjalnej techniki jego nakładania. Rezultatem jest starcie martwych elementów naskórka, delikatny masaż, który poprawia ukrwienie oraz koloryt. Skóra jest oczyszczona i jaśnieje wewnętrznym blaskiem. Zatem warto stosować peelingi, szczególnie jeśli codzienne obowiązki, stres, uporczywe niedoskonałości pozbawiają nas tego wewnętrznego blasku, który, nadal w nas jest – wystarczy go tylko odkryć na nowo.

Twój ulubiony rytuał

Skuteczność peelingu leży właśnie w połączeniu bogatego składu oraz wytrenowanej techniki aplikacji. Skład peelingu może się zmieniać, ważne jednak, aby zawierał on element o właściwościach ścierających, coś, co w kontakcie ze skórą, podczas masażu, skutecznie usunie martwe komórki i odsłoni nową, świeżą wersję naszej skóry. Warto z nakładania peelingu stworzyć powtarzany systematycznie rytuał. Nakładany raz na tydzień, o podobnej porze, w oświetlonej zapachowymi świecami łazience stanie się lubianym zwyczajem, który będzie wpływać pozytywnie nie tylko na nasze ciało, ale również na duszę.

Przedłużony rytuał

Jeszcze więcej przyjemności będziecie czerpać z systematycznego nakładani peelingu, gdy zaczniecie robić go same. To możliwe i wcale nie takie trudne. Jak już wspomniano, należy pamiętać o stosowaniu składnika złuszczającego – oprócz tego – wszystkie chwyty dozwolone. Poznajcie nasze ulubione domowe peelingi, wypróbujcie je, albo stwórzcie swoje własne receptury.

Na słono lub na słodko

Co powinno być bazą domowych peelingów? Do wyboru mamy między innymi dwie podstawowe opcje – sól lub cukier. W zależności od tego jaką gramaturę kryształków wybierzemy nasz peeling będzie drobnoziarnisty lub gruboziarnisty. Podczas aplikacji kosmetyku na twarz, wraz z prowadzonym masażem, kryształki będą się rozpuszczać. Tym właśnie domowe peelingi różnią się od sklepowych, do których dodawanych jest zmielony pumeks – są naturalniejsze, a do tego łatwiej je zmyć.

Składnikiem złuszczającym mogą być również płatki owsiane lub drobinki mielonej kawy. Te oczywiście nie rozpuszczą się podczas masażu, postępujcie więc ostrożniej i nie zapomnijcie o dokładnym zmyciu kosmetyku.
Oczyszczona skóra po peelingu jest gotowa na odżywienie, warto więc wsmarować w nią regenerujące kremy, wchłoną się lepiej i zadziałają skuteczniej niż zaaplikowane przed zabiegiem.

Złuszczanie to nie wszystko

Wiemy już jak złuszczać. Teraz czas na składniki, które w zależności od efektów jakie chcemy osiągnąć powinny znaleźć się w składzie naszej receptury.

  • Dla wygładzenia cery i poprawy kolorytu polecamy miód wraz z sokiem z pomarańczy.
  • Regenerację zapewni pomidor w połączniu z cukrem.
  • Na niedoskonałości wypróbujcie olejek migdałowy i awokado.
  • Ogólną kondycję skóry poprawicie łącząc cukier z jogurtem.
  • Warto wypróbować skuteczność powszechnie chwalonych super produktów takich jak olej kokosowy, olejek arganowy czy oliwa z oliwek.

Tworząc peelingi kierujcie się intuicją, z pewnością Was nie zawiedzie, a konsekwentne nakładanie peelingu stanie się Waszym ulubionym sposobem na kilkuminutowy relaks. Wasza skóra będzie Wam za to wdzięczna.

Have your say