Kietla – okulary przeciwsłoneczne dla dzieci

Dziecięce oczy są wyjątkowo narażone na negatywnie działanie promieniowania UV. Dlatego warto zadbać o to, by w czasie przebywania na słońcu maluchy miały chronioną nie tylko skórę, ale także wzrok. Pomogą w tym okulary przeciwsłoneczne Kietla, stworzone z myślą o komforcie i bezpieczeństwie najmłodszych.

Promieniowanie słoneczne negatywnie wpływa na wszystkie elementy znajdujące się w naszych oczach. Jest szkodliwe dla dorosłych, a na dziecięce oczy może działać wyjątkowo destrukcyjnie. Narząd wzroku u dzieci rozwija się przez pierwsze kilkanaście lat ich życia. Początkowo soczewka maluchów jest niemal całkowicie przezroczysta, a więc nie stanowi absolutnie żadnej ochrony przed wnikaniem szkodliwego promieniowania. Warto mieć świadomość, że uszkodzenia wzroku, jakie powstaną w dzieciństwie, mogą już w dorosłym wieku prowadzić do poważnych problemów z oczami. Nie bagatelizujmy więc tej kwestii i nie pozwalajmy bawić się dzieciom na pełnym słońcu bez dobrej ochrony dla oczu. Okulary przeciwsłoneczne Kietla to propozycja, która z pewnością spotka się z uznaniem rodziców, którym zależy na wysokim poziomie ochrony. To o wiele lepsza opcja niż tanie produkty, które z ochroną wzroku nie mają zwykle zbyt wiele wspólnego.

Dlaczego Kietla a nie tanie okularki?

Okulary przeciwsłoneczne możemy znaleźć w marketach, na straganach i w sklepach w miejscowościach turystycznych. Często przyciągają spojrzenia dzieci, bo są po prostu bardzo ładne, zwykle ozdobione ulubionymi motywami z bajek czy dziecięcych książeczek. Tanie, niesprawdzone okulary mogą być jednak pod wieloma względami zagrożeniem dla dzieci. Przede wszystkim, nie wiadomo, z czego są wykonane ich oprawki. Mogą to być materiały szkodliwe lub nawet toksyczne, pozbawione jakichkolwiek atestów. Problemem mogą być również szkła. Najczęściej są one przyciemniane, co niektórzy kupujący błędnie interpretują jako wyposażone w filtry UV. Tymczasem ciemne szkła tanich okularów nie są wyposażone w filtry, co może negatywnie wpływać na ich małych użytkowników. Gdy dziecko założy ciemne okulary bez filtrów, przyciemnione oprawki spowodują maksymalne rozszerzanie się źrenicy. Będzie ona wpuszczała większość promieniowania słonecznego do wnętrza oka. Oczy w tanich okularach są więc dużo bardziej narażone na destrukcyjne działanie promieni UV niż w sytuacji, gdy dziecko okularów nie ma na sobie wcale.

Wysoka jakość szkieł, doskonałe filtry

Okulary przeciwsłoneczne Kietla, w odróżnieniu od różnych marketowych i straganowych modeli, są pod każdym względem wykonane z dbałością o najdrobniejsze detale oraz o potrzeby najmłodszych. Ich szkła są mocne, wykonane z nietłukących się materiałów, które nawet w razie upadku czy uderzenia nie potłuką się w drobny mak. Szkła zapewniają prawidłowe odwzorowanie rzeczywistości, nie zniekształcają obrazu. Co więcej, są wyposażone w największy z możliwych filtr UV400, który zapewnia stuprocentową ochronę przed wnikaniem szkodliwego promieniowania. Dzieci w dobrych okularach mają więc oczy w pełni chronione przed słońcem.

Efektowne, kolorowe oprawki

Poza doskonałej jakości szkłami, okulary przeciwsłoneczne Kietla to także spory wybór, jeśli chodzi o oprawki. Są one bardzo wygodne, elastyczne, kolorowe, dostępne w różnych kształtach i rozmiarach. Można je więc bez problemu dopasować do indywidualnych potrzeb dziecka. Coś dla siebie znajdą zarówno rodzice najmłodszych dzieci, jak i starszaków czy nastolatków. Modele dla najmłodszych maluszków nie są klasycznymi okularami, a są umieszczone na specjalnych, regulowanych opaskach, które można idealnie dopasować do główki dziecka. Dzięki temu okularki nie będą spadały nawet podczas bardzo intensywnych zabaw. Są jednak na tyle wygodne, że nie obcierają i nie uciskają. Dziecko bardzo szybko zapomina, że w ogóle ma je na sobie.

Jakość warta swojej ceny

Okulary Kietla są trwałe, wytrzymałe, nie blakną pod wpływem słońca. Są wykonane z atestowanych materiałów, spełniają wszystkie normy i certyfikaty, jakie powinny mieć produkty przeznaczone do użytku przez najmłodszych. Wybór produktów tej marki jest na tyle duży, że z pewnością każdy maluch znajdzie okulary, które w stu procentach będą mu się podobały i będzie chętnie je zakładał na co dzień. Okulary Kietla z pewnością nie należą do najtańszych produktów na rynku, jednak z drugiej strony – ich cena również nie jest przesadnie wygórowana. Warto więc zainwestować w dobre okulary, które zapewnią dziecku właściwą ochronę. To dobra inwestycja, która na pewno zwróci się w postaci braku jakichkolwiek problemów z oczami.

Have your say